o nas
smartfony klawiatury piloty
głośniki do domu
głośniki do ogrodu
kino domowe
Apple
- LaunchPort
- LuxePort
- Surface Mount
- Sonos xPress
- modele, tabele i rysunki
dla instalatorów
- okablowanie
- głośniki
- wzmacniacze DSP
- baza pdf
SurgeX ochrona instalacji

kino domowe

Popularność płyt DVD sprawiła, że kino domowe przestało być nowością. Często jednak użytkownicy mają problem z adaptacją kina w domu. Najlepszym rozwiązaniem jest wydzielenie pomieszczenia do oglądania filmów. Pokój kinowy musi być specjalnie przystosowany do zadań jakie pełni. Ważne elementy to adaptacja akustyczna, zasłanianie okien, wygodne fotele i duży obraz z rzutnika na ekranie.


Na wydzielenie kina w domu często nie można sobie pozwolić. Z konieczności instalowane jest w salonie spełniającym również inne funkcje. Obraz zwykle ogląda się na dużym telewizorze.

Problemem są liczne przewody łączące sprzęt z głośnikami. Najlepszym sposobem pozbycia się kabli z pokoju jest położenie ich pod tynkiem lub podłogą w trakcie budowy.

Do podłączenia urządzeń i głośników służą specjalne gniazda podtynkowe. Mają one budowę modułową i można je łączyć w dowolnych kombinacjach.

Kolejnym problemem jest lokalizacja subwoofera. Użycie tradycyjnego jest często trudne ze względu na brak miejsca. Bywa też, że jego wygląd kłóci się z wystrojem wnętrza. Rozwiązaniem jest subwoofer do zabudowy w ścianie albo suficie. Ramka głośnika licuje się z powierzchnią ściany lub sufitu, a maskownicę można malować. Głębokość potrzebna do montażu to zwykle ok. 10cm. Jeśli ściana nie jest wystarczająco gruba wykonuje się nadbudowę z karton-gipsu, która jest elementem aranżacji wnętrza.


  
Specjalne głośniki do montażu w suficie Sonance R1C i R1CSUR.

W nowych domach często salon jest otwarty na inne pomieszczenia. Telewizor ulokowany na środku nie ma za sobą ściany potrzebnej do zamontowania głośników. W takiej sytuacji specjalne głośniki kinowe montuje się w suficie.

Subwoofer z gotową obudową VPSUB 260W.

Oferujemy kilkadziesiąt typów głośników amerykańskiej firmy Sonance. Sprzedajemy też m.in. głośniki kinowe, subwoofery do zabudowy oraz całkowicie niewidoczne głośniki do zabudowy firmy Sound Advance.

©2018 Pol-Audio