o nas
smartfony klawiatury piloty
głośniki do domu
głośniki do ogrodu
kino domowe
Apple
- LaunchPort
- LuxePort
- Surface Mount
- Sonos xPress
- modele, tabele i rysunki
dla instalatorów
- okablowanie
- głośniki
- wzmacniacze DSP
- baza pdf
SurgeX ochrona instalacji

elementy sterujące

Przekazują polecenia użytkownika do centrali systemu, tzn. tam, gdzie ulokowano kontroler, źródła dźwięku i obrazu jak również elementy sterowania odbiornikami elektrycznymi, alarmem i telekomunikacją. Do niedawna jeszcze nie było firmy, która miałaby w swojej ofercie dobrze działające klawiatury naścienne i klawiatury bezprzewodowe czyli piloty. Instalator zmuszony był do łączenia dwóch systemów różnych firm (przewodowego i bezprzewodowego) aby uzyskać stosowną funkcjonalność. Trudne i niewdzięczne było dokonywanie jakichkolwiek zmian w systemach sterujących. Dodanie na przykład kolejnej stacji telewizyjnej lub zmiana kanału na którym była nadawana owocowało koniecznością przeprogramowania po kolei każdego pilota i każdej klawiatury naściennej. Obecnie zmian możemy dokonać korygując ustawienia tylko jednego urządzenia i na dodatek na dowolną odległość czyli bez odwiedzin u klienta.


elementy sterujące do systemów firmy ELAN - film

Grafika i możliwości elementów sterujących zostały w miarę możliwości ujednolicone. Nie musimy się uczyć obsługi każdego z nich z osobna. Dotyczy to również dotykowych urządzeń firmy Apple (iPodtouch, iPhone, iPad), które w połączeniu z dokami firmy iPort stają się świetnymi pilotami.

dok do iPada - film

Elementy sterujące coraz mniej różnią się od siebie stopniem zawansowania klawiatury i ilością informacji na wyświetlaczu. Praktycznie tylko klawiatura gKP7 pozostała urządzeniem jednostrefowym. Na panelach gTP i gXP można oglądać analogowe sygnały video (tv, kamery, dvd itp.) jak również obsługiwać kilka funkcjonalnie połączonych stref (np. salon, jadalnia, taras). Dostępna jest funkcja interkomu.

©2018 Pol-Audio