o nas
projekt i okablowanie
SurgeX ochrona instalacji
integracja instalacji
sterowanie
biblioteka muzyczna
głośniki do domu
głośniki do ogrodu
kino domowe
pytania
słownik
Apple
- LaunchPort
- Surface Mount
- Strut
- Modele, tabele i rysunki
Sonos xPress
dla instalatorów
- instalacja
- okablowanie
- głośniki
- wzmacniacze DSP

pytania i odpowiedzi

Jaka jest cena instalacji ?

Rozpiętość cen jest bardzo duża i zależy od wielkości, możliwości funkcjonalnych, stopnia integracji z innymi instalacjami domowymi itd. Na to pytanie nie odpowiemy po 5 minutach rozmowy telefonicznej. Każdy projekt jest inny. Najpierw musimy poznać plany domu i oczekiwania inwestora. Często oczekiwania te są niekonkretne, bo wiedza inwestora o tym co można zrobić jest zwykle skromna. Zwykle dopiero po konsultacjach projekt nabiera kształtów i można zaproponować jedno lub kilka alternatywnych rozwiązań wraz z ich wyceną. Całkowity koszt instalacji wynosić może od ok.6 tys. zł za najprostszy system audio aż do kilkuset tys. za bardzo dużą i wyrafinowaną instalację.

Czy mając jeden tuner sat lub radiowy można w tym samym czasie oglądać różne programy, słuchać różnych stacji ?

Nie można. Tuner odbiera tylko jedną stację. Jeśli w tym samym czasie chcemy odbierać np. 3 różne stacje potrzebne są 3 tunery, ale antena wystarczy jedna.

Czy jakość dźwięku z głośników zabudowanych w ścianie lub suficie jest gorsza niż z konwencjonalnych kolumn głośnikowych ?

Nie jest gorsza. Prawidłowo zainstalowane głośniki oferują jakość dźwięku podobną do zbliżonych cenowo kolumn. Rozpiętość cen głośników instalacyjnych jest bardzo duża. Zwykle im droższe głośniki tym lepsza jakość dźwięku i większe wymagania przy instalacji (odpowiednia objętość za głośnikiem wypełniona materiałem tłumiącym).

Czemu koszt instalacji jest zwykle wyższy niż zakupu kilku średniej klasy zestawów grających i czy to ma sens ekonomiczny ?

Klient płaci za to, że:

  1. Nie musi oglądać sprzętu, który jest schowany w szafie instalacyjnej.
  2. W całym domu ma łatwy dostęp do radia i źródeł video.
  3. W całym domu ma łatwy dostęp do płytoteki bez chodzenia, szukania płyt itd.
  4. Obsługa systemu mimo jego dużych możliwości jest prosta dzięki naściennym klawiaturom, interfejsom graficznym na ekranie telewizora, ekranom dotykowym LCD lub pilotom.
  5. Jakość dźwięku zależy od użytych urządzeń, ale nawet tani system multiroom zagra dużo lepiej niż standardowy zestaw midi.
  6. Zawansowana instalacja pozwala na integrację. Używając jednego ekranu dotykowego lub pilota sterujemy sprzętem Audio/Video, oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, kamerami monitoringu itd.
©2015 Pol-Audio