o nas
projekt i okablowanie
SurgeX ochrona instalacji
integracja instalacji
sterowanie
biblioteka muzyczna
głośniki do domu
głośniki do ogrodu
kino domowe
pytania
słownik
Apple
- LaunchPort
- Surface Mount
- Strut
- Modele, tabele i rysunki
Sonos xPress
dla instalatorów
- instalacja
- okablowanie
- głośniki
- wzmacniacze DSP

projektowanie, okablowanie

na miarę

Każdy dom i każda rodzina różnią się od siebie. Styl życia, wymagania, możliwości finansowe aktualne i przyszłe. To wszystko bierzemy pod uwagę, projektując dla Państwa najwłaściwszy system instalacji.

Inwestor musi znaleźć czas na przemyślenie funkcjonalnego zagospodarowania całego domu pod kątem instalacji Audio/Video. Do tego przydatne będą podstawowe pojęcia zawarte w SŁOWNIKU dostępnym z głównego menu naszej strony

Każdy projekt jest jedyny i niepowtarzalny. Rozpiętość cen jest bardzo duża i zależy od stopnia zaawansowania oraz użytych urządzeń. Zauważcie Państwo, że inwestycję można z powodzeniem rozłożyć w czasie na kilka etapów. Najważniejsze to zrobienie planów i położenie okablowania przed wykończeniem ścian wewnętrznych Waszego domu.

po pierwsze okablowanie

Budowa domu to wielki koszt. Każdy wydatek jest często poprzedzony długim namysłem. Po skończeniu budowy często jednak żałujemy, że nie zrobiliśmy czegoś od razu, mniejszym kosztem i z lepszym efektem estetycznym.

Punktem wyjścia prowadzącym do uczynienia naszego przyszłego domu naprawdę nowoczesnym jest... okablowanie. A systemy bezprzewodowe, można zapytać. Mają swoje wady: nie wszystkie sygnały można w ten sposób przesłać, zwykle są droższe i bardziej zawodne od tradycyjnego okablowania. Większość z nich wymaga użycia standardowych zasilaczy podłączonych do sieci 230 V zarówno od strony nadajnika jak i odbiornika.

Tak więc wszelkie przewody, puszki do gniazdek i klawiatur muszą być schowane pod tynkiem, a najtaniej jest zrobić to podczas budowy. Punktem zejścia się wszystkich instalacji jest zwykle szafa, która pomieści sprzęt niezbędny do zintegrowania całego systemu. Garaż, piwnica lub garderoba z wentylacją, to miejsca gdzie zwykle ją lokujemy. Całość urządzeń będzie niewidoczna i nie oszpeci wnętrza domu.

Samo położenie kabli i puszek podtynkowych jest stosunkowo niedrogie. Materiały i robocizna stanowią zazwyczaj do 1% wartości całej budowy. Daje to już jednak bazę do przyszłych inwestycji, które bardzo znacząco podniosą standard, a więc i wartość domu. Na świecie takie instalacje stają się normą. Dzisiaj w Wielkiej Brytanii w inteligentne instalacje jest wyposażonych 30% nowo budowanych domów. Wcześniej niż myślimy stanie się to także w Polsce. Dodajmy, że prawidłowo wykonana instalacja powinna także zapewnić prawidłową pracę sprzętu następnych generacji (wideotelefon, przesyłanie danych z dużą szybkością, telewizja o wysokiej rozdzielczości) bez konieczności wymiany już raz położonych przewodów.
©2015 Pol-Audio