o nas
projekt i okablowanie
SurgeX ochrona instalacji
integracja instalacji
sterowanie
biblioteka muzyczna
głośniki do domu
głośniki do ogrodu
kino domowe
pytania
słownik
Apple
- LaunchPort
- Surface Mount
- Strut
- Modele, tabele i rysunki
Sonos xPress
dla instalatorów
- instalacja
- okablowanie
- głośniki
- wzmacniacze DSP

inteligentne instalacje

Świat nowych technologii rozwija się w błyskawicznym tempie. Spójrzmy na wyposażenie współczesnych domów i mieszkań. Uległo ono rewolucyjnym przemianom w ciągu ostatnich kilku lat.

Teraz w domu mamy lub niedługo mieć będziemy instalacje:

  1. elektryczną (sterowanie światłem, klimatyzacją, roletami i innymi urządzeniami domowymi, nawadnianie ogrodu... ).
  2. telefoniczną.
  3. komputerową (internet, ethernet).
  4. telewizyjną (cyfrowa telewizjia naziemnej, tv satelitarna, tv kablowa, pwr, dvd, nagrywarka... ).
  5. audio (hi-fi, kino domowe).
  6. bezpieczeństwa (domofon, alarm, kamera monitorująca).

Aby w pełni wykorzystać wielkie możliwości potrzebna jest przemyślana integracja. Oto kilka przykładów, jak funkcjonalne i wzajemnie ze sobą powiązane mogą być instalacje domowe.

1. Leżę w łóżku. Dzwonek do drzwi automatycznie wycisza muzykę dobywającą się z głośników ukrytych w ścianie. Na ekranie klawiatury widzę obraz z kamery przed drzwiami wejściowymi. Przez interkom rozmawiam z osobą stojącą przed drzwiami i przyciskiem klawiatury otwieram drzwi. ( Elan TS7, Elan HC6... )

2. W każdym pomieszczeniu mogę słuchać dowolnego źródła dźwięku jak radia, mp3, tv i itp. Sterowanie wyborem odbywa się przez wbudowany w ścianę dotykowy ekran lub pilot. Mogę także zmienić ustawienia klimatyzacji, dobrać scenę światlną a nawet oglądać sytuacje zarejestrowane przez instalację alarmową. (Elan TS7, TS2, iPodtouch, IPhone, iDock... )

3. Zakupioną nową płytą CD przerabiam na mp3. Przelewam plik po sieci komputerowej do kontrolera lub innego właściwego zasobu sieciowego. Kontroler uaktualnia bibliotekę muzyczną i rozpoznaje nową płytę. Dane te mogę teraz oglądać na telewizorach, klawiaturach i pilotach. Wybieram płytę, naciskam play... (Elan TS7, TS2, HC8, iPodtouch, IPhone, iDock... )

4. Siadam na wygodnym fotelu w salonie. Naciskam przycisk na pilocie. Z sufitu opuszcza się ekran i wysuwa projektor, światła przygasają, włączają się projektor, amplituner i odtwarzacz DVD. Zaczyna się seans filmowy. Znakomitej jakości dźwięk dociera z wbudowanych w ścianę i sufit głośników. Po zakończeniu seansu naciskam jeden klawisz i "chowam" moje kino domowe.(Elan HC4, iDock...)

5. W garażu lub garderobie, gdzie jest centrum audio-video, ulokowane są źródła jak: tunery sat pvr, zmieniarki dvd-blu ray , nagrywarki, radia itd. Korzystając z tych urządzeń mogę w sypialni oglądać bieżący program z satelity, dziecko w swoim pokoju ogląda film z dvd, a żona w kuchni swój zaległy serial z pwr. Każde z nas mając w ręku pilot lub panel na ścianie może sterować oddalonymi urządzenia. (Elan TS2, HC12, IPhone, iDock... )

6. Mam w domu kilka komputerów. Wszystkie one włączone są do lokalnej sieci. Każdy z nich gra rolę zaawansowanego pilota. Mają dostęp do wszelkich ustawień systemu audio-video i zarządzania domem. (Elan HC4... )

©2015 Pol-Audio