o nas
projekt i okablowanie
SurgeX ochrona instalacji
integracja instalacji
sterowanie
biblioteka muzyczna
głośniki do domu
głośniki do ogrodu
kino domowe
pytania
słownik
Apple
- LaunchPort
- Surface Mount
- Strut
- Modele, tabele i rysunki
Sonos xPress
dla instalatorów
- instalacja
- okablowanie
- głośniki
- wzmacniacze DSP

elementy sterujące

Przekazują polecenia użytkownika do centrali systemu, tzn. tam, gdzie ulokowano kontroler, źródła dźwięku i obrazu jak również elementy sterowania odbiornikami elektrycznymi, alarmem i telekomunikacją. Do niedawna jeszcze nie było firmy, która miałaby w swojej ofercie dobrze działające klawiatury naścienne i klawiatury bezprzewodowe czyli piloty. Instalator zmuszony był do łączenia dwóch systemów różnych firm (przewodowego i bezprzewodowego) aby uzyskać stosowną funkcjonalność. Trudne i niewdzięczne było dokonywanie jakichkolwiek zmian w systemach sterujących. Dodanie na przykład kolejnej stacji telewizyjnej lub zmiana kanału na którym była nadawana owocowało koniecznością przeprogramowania po kolei każdego pilota i każdej klawiatury naściennej. Obecnie zmian możemy dokonać korygując ustawienia tylko jednego urządzenia i na dodatek na dowolną odległość czyli bez odwiedzin u klienta.

elementy sterujące do systemów firmy ELAN - film

Grafika i możliwości elementów sterujących zostały w miarę możliwości ujednolicone. Nie musimy się uczyć obsługi każdego z nich z osobna. Dotyczy to również dotykowych urządzeń firmy Apple (iPodtouch, iPhone, iPad), które w połączeniu z dokami firmy iPort stają się świetnymi pilotami.

dok do iPada - film

Elementy sterujące coraz mniej różnią się od siebie stopniem zawansowania klawiatury i ilością informacji na wyświetlaczu. Praktycznie tylko klawiatura TS2 pozostała urządzeniem jednostrefowym. Na panelach TS7 i TS10 można oglądać analogowe sygnały video (tv, kamery, dvd itp.) jak również obsługiwać kilka funkcjonalnie połączonych stref (np. salon, jadalnia, taras). Dostępna jest funkcja interkomu. Rolę klawiatury może pełnić również komputer jak i telewizor z odpowiednim pilotem.

©2015 Pol-Audio